25
Sty
16

ptaki

gawron

Corvus frugilegus

Corvus frugilegus

Corvus frugilegus

Corvus frugilegus

Corvus frugilegus

Gawrony często pojawiają się w miejscach karmienia gołębi. Popatrzą na chleb, nawet raz czy dwa dziobną – po czym oddalają się, pełne niesmaku i rozczarowania. Mądre ptaki, wiedzą, że to nie jest dla nich właściwe jedzenie.
A gołębie… cóż, są przyzwyczajone, zjedzą wszystko i wcale im nie zaszkodzi.

 • nazwa polska: gawron
 • nazwa łacińska: Corvus frugilegus
 • rodzina: krukowate – Corvidae
 • data zrobienia zdjęć: 1.02.2015
 • miejsce: okolice Starego Miasta

galeria – ptaki »
galeria – mieszkańcy »

Reklamy

33 Responses to “ptaki”


 1. 30 stycznia 2016 o 18:03

  nie wiem czy potrafię odróżnić go od kruka. Kruk jest większy, więc jeden obok drugiego by się wyróżnił, ale tak na oko… są bardzo podobne ;-)

 2. 3 lutego 2016 o 10:49

  W Bydgoszczy dużo jest gawronów, przynajmniej na moim osiedlu. Poza tym masa kawek. W zeszłym roku chyba we wrześniu widziałam dwa razy wronę siwą (po kilkuletniej przerwie).

  • 3 lutego 2016 o 18:23

   Ciekawe, czy wrony sprowadzą się znowu do Bydgoszczy, czy to były tylko przypadkowe wędrowniczki. Ale skoro od tamtej pory żadnej nie widziałaś, to raczej stawiam na ten drugi wariant.
   U mnie wszystkich krukowatych jest dużo. Poza krukami. ;) Kawek też sporo.

   • 15 lutego 2016 o 16:31

    Na sąsiedniej ulicy mieszka ptaszarka. W zeszłym roku często woziła w wózku stosy jedzenia dla ptaków i wyrzucała na trawnik. Wtedy zlatywała się cała menażeria. W tym roku widziałam ją tylko raz. Może nie ma siły na dokarmianie ptaków albo ja za rzadko i za krótko lub o niewłaściwej porze chodzę po osiedlu, więc nie widuję tej pani. Teraz nawet nie widać gołębi ani mew. Pewnie przeniosły się w inne miejsca.

    • 15 lutego 2016 o 18:10

     Pewnie nie ma już siły. Albo pieniędzy. Albo jednego i drugiego. Szkoda.

     • 5 marca 2016 o 10:35

      Dla ptaków szkoda, ale dla estetyki otoczenia lepiej, bo starty resztek nie wyglądały przyjemnie. Ptaki znalazły sobie stołówkę w innym miejscu. W minioną niedzielę byłam u siostry na sąsiednim osiedlu. Pod blokiem na trawniku leżało kilka reklamówek ze śmieciami. Zleciało się mnóstwo gawronów, kawek, gołębi, wróbelków i jedna wrona siwa :)

      • 5 marca 2016 o 17:12

       O tak, ptaki potrafią sobie radzić, szczególnie te duże. Ostatnio widziałam kilka wron, które rozwalały reklamówki ze śmieciami, leżące na szczycie przepełnionego ulicznego kosza. Estetyka otoczenia pogarszała się z każdą chwilą. ;)

       • 14 marca 2016 o 16:41

        W blokowiskach śmietniki są przeważnie w specjalnym zamykanym pomieszczeniu obok klatki lub w pobliżu bloku w ogrodzonym boksie, więc ptaki nie mają dostępu do odpadków. W mojej okolicy jest najwięcej kamienic i domków jednorodzinnych. Śmietniki zazwyczaj nie stoją przy ulicy, tylko w dzień odbioru śmieci. Jednak nigdy nie widziałam, żeby były otwarte. Na moim osiedlu ptaki posilają się na trawnikach.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: